MIROSŁAW CHILMANOWICZ

kapelmistrz, dyrektor Orkiestry

 

Tamburmajorki:

Karolina Pepłowska, Dorota Poliszak

 

FLETY:

Marzena Niciewicz, Michalina Chwieduk, Patrycja Cieśla,

Karolina Jastrzębska, Aleksandra Kowalska, Maria Kowalska,

Claudia Shmega, Natalia Walewska

 

KLARNETY:

Mariusz Zaraś, Marta Hantulska, Sylwia Jóźwiak, Maria Judycka,

Marta Kowalska, Sylwia Krawczyk, Marta Kowalska, Monika Nowińska,

Katarzyna Podkowińska, Agnieszka Rybczyk, Katarzyna Podkowińska,

Agnieszka Rybczyk, Kinga Stępińska, Agnieszka Szczepańska, Karolina Święciak.

 

SAKSOFONY:

Julia Gwiazda, Małgorzata Judycka, Elżbieta Kawka,Jerzy Nowiński,

Krzysztof Pasierbek, Mieszko Piętka, Julia Sobczyk, Dorota Szczepańska,

Karol Święciak, Mariusz Żeleśkiewicz

 

WALTORNIE:

Dariusz Kusio, Natalia Feręczkowska, Dariusz Myśliwy, Patrycja Pałasz

Paweł Piętka, Julia Żaborowska

 

TRĄBKI:

Marcin Pasek, Marek Borowski, Ewelina Dymowska, Maciej Szneidrowski,

Nikodem Kłoś, Dominik Łyp, Bartosz Opłocki, Piotr Sokołowski,

Paweł Wołczedski, Agata Zachoszcz

 

PUZONY:

Szymon Wojdak, Mariusz Hantulski, Marcin Kamiński,

Andrzej Mikos, Daniel Powierża,

 

SAKSHORNY:

Daniel Kwaśniewski, Dominika Przybylska,

Magdalena Rogaszewska, Monika Szczepańska

 

FAGOT:

Karolina Sowa

 

TUBY:

Mariusz Błaszczyk, Grzegorz Judycki, Zenon Piętka, Jakub Szmyt

 

PERKUSJA:

Konrad Kapica, Kamil Biedrzycki, Klaudia Kapica, Mateusz Kłoś,

Jakub Myśliwy, Wojciech Piechal, Beata Śliwa, Jan Tamowicz

 

Sing Sing Sing - Louis Prima
00:00 / 00:00

Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz.

 

Orkiestra powstała w 1998 r. i odgrywa ważną rolę w propagowaniu kultury muzycznej wśród społeczności lokalnej, ale także w Warszawie

i okolicach. Koncerty zespołu cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Orkiestra jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce i Europie, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane podczas festiwali i konkursów, w których brała udział.

Muzycy występują zarówno w salach koncertowych, jak i w dynamicznych pokazach musztry paradnej.

 

Zespół koncertował nie tylko w kraju, ale również za granicą m.in. we Włoszech, Niemczech, Grecji, Bułgarii, Czechach, w Hiszpanii, na Malcie i na Ukrainie gdzie spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności i uznaniem jurorów.

 

W 2009 r. Orkiestra koncertowała w Chinach podczas 9. Artystycznego Festiwalu w Pekinie (m.in. na scenach Teatru Tianqiao oraz Akademii Muzycznej), a jej występy zostały przyjęte bardzo gorąco przez pekińską publiczność. W październiku 2009 r. muzycy wzięli udział w 72. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, natomiast w grudniu koncertowali w Singapurze i Malezji. Podczas tego wyjazdu brali udział m.in. w Festiwalu Orkiestr Dętych w Singapurze (koncert galowy odbył się w jednej największych i najnowocześniejszych sal koncertowych na świecie - Esplanade Concert Hall). W Kuala Lumpur występowali dla Królowej Malezji na koncercie charytatywnym. W 2011 roku odbyła tournee po Australii

i Tasmanii. W kwietniu 2014 roku reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Dziedzictwa Kultury i Integracji w Hue w Wietnamie a w 2016 w Szanghaju. W 2018 roku po raz kolejny Orkiestra odwiedziła Chiny, biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Dalian.

 

Jako jedna z ponad 800 orkiestr strażackich biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP (w 2009, 2013 i 2017r.) zdobyła tytuł MISTRZA POLSKI we wszystkich konkurencjach: programie koncertowym, przemarszu oraz musztrze paradnej.

W grudniu 2017r brała udział w Mistrzostwach Świata w Si Sa Ket W Tajlandii, gdzie zdobyła I. Miejsce i tytuł MISTRZA ŚWIATA w konkurencji Street Parade oraz III. miejsce w konkurencji Musztra Paradna.

W 2018 roku na indywidualne zaproszenie Sułtana Omanu Orkiestra z wielkim sukcesem zaprezentowała się podczas Military Music Festiwal w Muskat - stolicy Omanu.

 

Po drodze do tego sukcesu były między innymi: pierwsze miejsce na Regionalnym Festiwalu Orkiestr Dętych w Warszawie-Ursusie w 2008 roku; pierwsze miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych w Suwałkach w 2008 roku, srebrny medal w kategorii "Marsz" i złoty medal w kategorii "Koncert"
w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede w Niemczech w 2008 roku; pierwsze miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych

w Józefowie w 2007 roku; pierwsze miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych w Siedlcach w 2006 roku.

W 2011 roku Orkiestra zajęła pierwsze miejsce w kategorii musztry paradnej podczas międzynarodowego festiwalu w Giulianowa we Włoszech. Jesienią występowała na festiwalu Szalone Dni Muzyki 2011 Les Titans, gdzie podczas galowego otwarcia koncertowała wraz z Symfonia Varsovia na scenie Teatru Wielkiego. Podczas tournee po Australii i Nowej Zelandii w 2011 roku zespół wziął udział w sześciu koncertach. Koncert galowy

w Farrall Centre czy w słynnym muzeum MONA były opisywane w prasie jako wielkie wydarzenia kulturalne. Podczas parady w Hobart na Tasmanii Orkiestra zdobyła główną nagrodę Burmistrza. W 2012 i 2016 roku muzycy z wielkim sukcesem zaprezentowali pokaz musztry paradnej na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych na Malcie.

 

Orkiestra występowała w popularnych programach "Jaka to melodia", „Kawa czy Herbata” „Pytanie na śniadanie”, a także brała udział

w nagraniach popularnej reklamy telewizyjnej (Bez VAT). W dorobku ma nagrane sześć płyt CD.

 

Podczas wielu koncertów muzycy towarzyszyli również uznanym gwiazdom polskiej estrady: Krystynie Prońko, Zbigniewowi Wodeckiemu, Agnieszce Fatydze, Justynie Steczkowskiej i Robertowi Janowskiemu.

 

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Orkiestrę przyznając odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

 

W Orkiestrze realizuje swoje muzyczne pasje ponad osiemdziesiąt osób w różnym wieku, zarówno dorośli, wykonujący na co dzień zawody niezwiązane z muzyką, jak i studenci oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich.

 

Próby odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godz. 17.00 w siedzibie OSP w Nadarzynie, ul. Warszawska 15. Zapewniamy bezpłatną naukę gry oraz instrumenty. Opiekę merytoryczną nad osobami, które rozpoczynają naukę gry na instrumentach, sprawują muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.