MIROSŁAW CHILMANOWICZ

kapelmistrz, dyrektor Orkiestry

 

Tamburmajorki:

Aneta Cieślak, Olga Oroń, Dorota Poliszak

 

FLETY:

Marzena Niciewicz, Urszula Borowska, Patrycja Cieśla,

Karolina Jastrzębska, Aleksandra Kowalska, Edyta Sadowska, Natalia Walewska

 

KLARNETY:

Mariusz Zaraś, Małgorzata Jędral, Sylwia Jóźwiak, Maria Judycka,

Marta Kowalska, Sylwia Krawczyk, Michał Krzemiński, Monika Nowińska,

Katarzyna Podkowińska, Agnieszka Rybczyk, Kinga Stępińska, Agnieszka Szczepańska,

Karolina Święciak, Jan Walewski

 

SAKSOFONY:

Adriana Domeracki, Łukasz Kołodziejski, Krzysztof Kostulski, Mieszko Piętka,

Dorota Szczepańska, Karol Święciak, Marianna Walewska, Jerzy Nowiński,

Krzysztof Pasierbek, Mariusz Żeleśkiewicz

 

WALTORNIE:

Dariusz Kusio, Miriam Kalecińska, Dariusz Myśliwy, Paweł Piętka

 

TRĄBKI:

Marcin Pasek, Marek Borowski, Krzysztof Domeracki, Ewelina Dymowska, Maciej Szneidrowski,

Nikodem Kłoś, Andrzej Wójcicki, Franciszek Ogierman, Klaudia Kulkowska,

Dominik Łyp, Marta Pilipiuk, Tomasz Łukaszewicz, Agata Zachoszcz

 

PUZONY:

Piotr Niciewicz, Mariusz Hantulski, Katarzyna Szynwelska, Daniel Powierża,

Marcin Kamiński, Andrzej Mikos

 

SAKSHORNY:

Maria Gocel, Monika Szczepańska, Konrad Oloś,

Mateusz Krawczyk, Daniel Kwaśniewski

 

FAGOT:

Karolina Sowa

 

TUBY:

Mariusz Błaszczyk, Zenon Piętka, Grzegorz Judycki, Maciej Jabłoński, Jan Rec, Jakub Szmyt

 

PERKUSJA:

Robert Borowski, Wojciech Piechal, Kamil Biedrzycki, Michał Cieślak, Klaudia Kapica,

Jakub Myśliwy, Marcelina Cudna, Konrad Kapica

Sing Sing Sing - Louis Prima
00:00 / 00:00

Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz.

 

Orkiestra powstała w 1998 r. i odgrywa ważną rolę w propagowaniu kultury muzycznej wśród społeczności lokalnej, ale także w Warszawie

i okolicach. Koncerty zespołu cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Orkiestra jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce i Europie, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane podczas festiwali i konkursów, w których brała udział.

Muzycy występują zarówno w salach koncertowych, jak i w dynamicznych pokazach musztry paradnej.

 

Zespół koncertował nie tylko w kraju, ale również za granicą m.in. we Włoszech, Niemczech, Grecji, Bułgarii, Czechach, w Hiszpanii, na Malcie i na Ukrainie gdzie spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności i uznaniem jurorów.

 

W 2009 r. Orkiestra koncertowała w Chinach podczas 9. Artystycznego Festiwalu w Pekinie (m.in. na scenach Teatru Tianqiao oraz Akademii Muzycznej), a jej występy zostały przyjęte bardzo gorąco przez pekińską publiczność. W październiku 2009 r. muzycy wzięli udział w 72. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, natomiast w grudniu koncertowali w Singapurze i Malezji. Podczas tego wyjazdu brali udział m.in. w Festiwalu Orkiestr Dętych w Singapurze (koncert galowy odbył się w jednej największych i najnowocześniejszych sal koncertowych na świecie - Esplanade Concert Hall). W Kuala Lumpur występowali dla Królowej Malezji na koncercie charytatywnym. W 2011 roku odbyła tournee po Australii

i Tasmanii. W kwietniu 2014 roku reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Dziedzictwa Kultury i Integracji w Hue w Wietnamie a w 2016 w Szanghaju. W 2018 roku po raz kolejny Orkiestra odwiedziła Chiny, biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Dalian.

 

Jako jedna z ponad 800 orkiestr strażackich biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP (w 2009, 2013 i 2017r.) zdobyła tytuł MISTRZA POLSKI we wszystkich konkurencjach: programie koncertowym, przemarszu oraz musztrze paradnej.

W grudniu 2017r brała udział w Mistrzostwach Świata w Si Sa Ket W Tajlandii, gdzie zdobyła I. Miejsce i tytuł MISTRZA ŚWIATA w konkurencji Street Parade oraz III. miejsce w konkurencji Musztra Paradna.

W 2018 roku na indywidualne zaproszenie Sułtana Omanu Orkiestra z wielkim sukcesem zaprezentowała się podczas Military Music Festiwal w Muskat - stolicy Omanu.

 

Po drodze do tego sukcesu były między innymi: pierwsze miejsce na Regionalnym Festiwalu Orkiestr Dętych w Warszawie-Ursusie w 2008 roku; pierwsze miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych w Suwałkach w 2008 roku, srebrny medal w kategorii "Marsz" i złoty medal w kategorii "Koncert"
w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede w Niemczech w 2008 roku; pierwsze miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych

w Józefowie w 2007 roku; pierwsze miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych w Siedlcach w 2006 roku.

W 2011 roku Orkiestra zajęła pierwsze miejsce w kategorii musztry paradnej podczas międzynarodowego festiwalu w Giulianowa we Włoszech. Jesienią występowała na festiwalu Szalone Dni Muzyki 2011 Les Titans, gdzie podczas galowego otwarcia koncertowała wraz z Symfonia Varsovia na scenie Teatru Wielkiego. Podczas tournee po Australii i Nowej Zelandii w 2011 roku zespół wziął udział w sześciu koncertach. Koncert galowy

w Farrall Centre czy w słynnym muzeum MONA były opisywane w prasie jako wielkie wydarzenia kulturalne. Podczas parady w Hobart na Tasmanii Orkiestra zdobyła główną nagrodę Burmistrza. W 2012 i 2016 roku muzycy z wielkim sukcesem zaprezentowali pokaz musztry paradnej na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych na Malcie.

 

Orkiestra występowała w popularnych programach "Jaka to melodia", „Kawa czy Herbata” „Pytanie na śniadanie”, a także brała udział

w nagraniach popularnej reklamy telewizyjnej (Bez VAT). W dorobku ma nagrane sześć płyt CD.

 

Podczas wielu koncertów muzycy towarzyszyli również uznanym gwiazdom polskiej estrady: Krystynie Prońko, Zbigniewowi Wodeckiemu, Agnieszce Fatydze, Justynie Steczkowskiej i Robertowi Janowskiemu.

 

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Orkiestrę przyznając odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

 

W Orkiestrze realizuje swoje muzyczne pasje ponad osiemdziesiąt osób w różnym wieku, zarówno dorośli, wykonujący na co dzień zawody niezwiązane z muzyką, jak i studenci oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich.

 

Próby odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godz. 17.00 w siedzibie OSP w Nadarzynie, ul. Warszawska 15. Zapewniamy bezpłatną naukę gry oraz instrumenty. Opiekę merytoryczną nad osobami, które rozpoczynają naukę gry na instrumentach, sprawują muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.