top of page

Archiwum

2000 - 2015

Warsaw Moto Show 2015

W dniach 20 - 22 listopada 2015 roku odbyły się Targi Warsaw Moto Show w Warsaw Expo w Nadarzynie. Podczas inauguracji Centrum Targowego wystąpiła również nasza Orkiestra.

 

 

 

10 lat Warszawskiej Szkoły Filmowej

W listopadzie mieliśmy przyjemność wziąć udział w promocji obchodzącej swoje 10-lecie Warszawskiej Szkoły Filmowej.
 

Koncert 11 listopada 2015

Dzień Święta Niepodległości - 11 listopada Orkiestra uczciła uroczystym koncertem, który odbył się w sali widowiskowej Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Oprócz utworów patriotycznych zaprezentowaliśmy najnowsze oraz najbardziej popularne utwory z naszego repertuaru zapewniając licznie zgromadzonej publiczności wspaniałą zabawę.
Koncert zarejestrowała nadarzyńska telewizja ITV.

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

Podczas uroczystości wręczenia nagród 6 listopada 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kulturalno–Rekreacyjnego Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Orkiestra OSP Nadarzyn została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Nagroda ta jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorującym najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocję Województwa w tych dziedzinach.
Wyróżnienie kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie, angażujących się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza, służące rozwojowi i promocji regionu. Doceniamy niepospolite pomysły i twórcze inicjatywy, które są wyrazem autentycznych pasji.

2015 Shanghai International Band Festival

W dniach 10 - 16 września 2015 roku uczestniczyliśmy w jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Chinach. Do udziału zgłosiło się ponad 80 zespołów z całego świata a Orkiestra z Nadarzyna została zaproszona jako jedna z 20 występujących grup. W trakcie Festiwalu mieliśmy pięć występów - graliśmy podczas przemarszów oraz prezentowaliśmy układy musztry paradnej. Podczas ceremonii otwarcia oglądało nas ponad 400 tysięcy widzów zgromadzonych na ulicach Szanghaju oraz w bezpośredniej transmisji telewizyjnej około 200 MILIONÓW telewidzów. Chińska publiczność bardzo żywiołowo reagowała na nasze występy a organizatorzy wyróżnili Orkiestrę OSP Nadarzyn specjalnym wyróżnieniem.

Dożynki 2015 Nadarzyn

6 września 2015 na stadionie przy ul. Żółwińskiej 20 odbędą się doroczne Uroczystości Dożunkowe. Orkiestra OSP Nadarzyn zapewni oprawę muzyczną podczas Mszy Świętej, a następnie zapraszamy na koncert oraz pokaz musztry paradnej.

Koncert 5 sierpnia 2015

5 sierpnia 2015r oficjalnie zainaugurowaliśmy  Festiwal ArtPark 2015 - sfera artystyczna organizowany przez Dom Kultury Śródmieście w Warszawie. W programie znalazły się  znane i lubiane utwory muzyki popularnej oraz wiele niespodzianek. Po koncercie zaprezentowaliśmy najnowszy pokaz musztry paradnej. Atmosfera wśród publiczności i scenie była bardzo gorąca, a temperatura powietrza - 34 C w cieniu przypomniała nam występy w krajach azjatyckich.

Festiwal i warsztaty muzyczne w Złotych Piaskach

Na początku lipca część naszej Orkiestry brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Złotych Piaskach
w Bułgarii. Oprócz występów koncertowych odbywały się warsztaty muzyczne dla młodych muzyków. Podczas jednego
z koncertów specjalnie dla części polskiej publiczności zaprezentowaliśmy dynamiczny występ połączony z pokazem elementów musztry paradnej. Publiczność bawiła się razem z nami.
 

28 czerwca 2015 godz. 16.00 - Torwar w Warszawie

Niezwykła rewia, barwne galowe mundury, pokazy musztry paradnej, występy ponad 400 artystów na jednej scenie – wszystko to odbyło się w ostatni weekend czerwca, podczas Festiwalu Orkiestr Wojskowych – Warszawa 2015. W niedzielę 28 czerwca o godzinie 16:00 podczas Koncertu Galowego zaprezentowaliśmy specjalnie na tą okazję przygotowany szalony pokaz musztry paradnej. Kolor, światło, energia, wdzięk i muzyka. Atrakcji nie zabrakło. Czegoś takiego jeszcze nie było!!!!

Dni Konstancina 14 czerwca 2015

W niedzielę 14 czerwca mieliśmy wielką przyjemność wziąć udział w obchodach Dni Konstancina. Wspaniała publiczność mogła nas oglądać i słuchać podczas przemarszu oraz koncertu na scenie w Parku Zdrojowym. Piękna pogoda oraz entuzjastyczne przyjęcie przez widzów długo pozostanie nam w pamięci.

7 czerwca 2015 - Bartoszyce

Ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Bartoszyc cieszył się koncert orkiestry OSP z Nadarzyna, która najpierw przemaszerowała ulicami miasta, w następnie wystąpiła na Placu Bohaterów Westerplatte. 7 czerwca występowaliśmy już po raz drugi dla wspaniałej bartoszyckiej publiczności.

5 czerwca 2015 -Płock

Tegoroczny Festiwal odbył się w dniach 5-6 czerwca w Płocku. Wzięło w nim udział 19 orkiestr ochotniczych straży pożarnych z całego kraju. Gościem honorowym była Orkiestra OSP Nadarzyn, zwyciężczyni poprzedniego festiwalu. Zwieńczeniem pierwszego dnia był koncert naszej Orkiestry w Teatrze Dramatycznym. Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Gratulujemy zwycięzcom jak i wszystkim orkiestrom, które znalazły się w finale.

25 lat samorządności

22 maja 2015r mieliśmy ogromną przyjemność zaprezentować się podczas obchodów 25-lecia samorządności w Gminie Nadarzyn. Uroczystość odbyła się w pięknej sali Matecznika Mazowsze.

Koncert Mikołajkowy 7 grudnia 2014

7 grudnia (niedziela) 2014 r. o godz. 13.30 w Szkole Podstawowej w Nadarzynie odbył się doroczny Koncert Mikołajkowy Orkiestry OSP Nadarzyn połączony z kiermaszem Bożonarodzeniowym.

Zasłużony dla Kultury Polskiej

Podczas koncertu promującego najnowszą, czwartą płytę Orkiestry jedno z kluczowych odznaczeń państwowych, jakie otrzymują osoby zajmujące się działalnością kulturalną trafiło w ręce naszego Kapelmistrza - Mirosława Chilmanowicza. Odznaka honorowa ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. To wyróżnienie za szczególne zasługi w rozwoju dziedzin kultury nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Serdecznie gratulujemy!!!

Promocja nowej płyty Orkiestry

11 listopada w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert promujący najnowszą, czwartą płytę płytę Orkiestry Nadarzyn. W zapełnionej do ostatniego miejsca, gościnnej sali NOK zaprezentowaliśmy nasze najnowsze utwory a także wiązankę pieśni patriotycznych nawiązującą do obchodzonego tego dnia Święta Niepodległości. Publiczność bardzo gorąco reagowała podczas wykonywania wszystkich utworów, a na zakończenie podziękowała nam owacją na stojąco - co było największą nagrodą dla nas muzyków.
Dziękujemy i zapraszamy na kolejne koncerty.

19 lipca - Łazienki Królewskie, 20 lipca - Urle

W sobotę 19 lipca w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich w Warszawie Orkiestra z Nadarzyna zaprezentowała się się podczas finałowego koncertu na Festiwalu "Strefa Ciszy".
"....W Ogrodzie Muzeum Łazienki Królewskie odbywa się wyjątkowy festiwal muzyczny - Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Letnią rezydencję króla Stanisława Augusta wypełnią dźwięki muzyki klasycznej, jazzowej i tradycyjnej. Wybitni artyści z Polski i z zagranicy wykonają blisko 150 koncertów, których będzie można wysłuchać w miłej, letniej atmosferze, na łonie natury. Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych lata...."

29 czerwca 2014 - Warszawa Torwar

 

W dniu 29 czerwca nasza Orkiestra wykonała brawurowy pokaz musztry paradnej podczas Festiwalu Orkiestr Wojskowych, który odbył się po raz pierwszy w Warszawie. Występ spotkał się z olbrzymim aplauzem wypełnionej po brzegi hali Torwaru.

11 maja Jarmark Floriański

 

11 maja 2014 roku, już po raz czwarty zostaliśmy zaproszeni przez władze Gminy Praga-Północ do udziału w IX Jarmarku Floriańskim. Całą imprezę rozpoczął przemarsz naszej Orkiestry, a następnie koncert podczas którego zaprezentowaliśmy całe spektrum muzyki europejskiej oraz polskiej związanej z Warszawą.

1 maja rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej

 

1 maja 2014 roku obchodziliśmy 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do wykonania koncertu w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W uroczystości brali udział trzej prezydenci - obecny Bronisław Komorowski oraz byli - Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski.
Tego samego dnia koncertowaliśmy również na Pikniku Europejskim w Młochowie, zorganizowanym przez Urząd Gminy Nadarzyn.

 

Festiwal w Hue (Wietnam)

 

W dniach 10-19 kwietnia Orkiestra z Nadarzyna reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Dziedzictwa Kultury i Integracji w Hue. Spektakle i występy prezentowało 67 zespołów z 38 krajów z 5 kontynentów. Nasze codzienne prezentacje zawierały program gry w marszu oraz pokazy musztry paradnej. Specjalnie dobrany repertuar pozwalał na promocję polskiej muzyki niezwykle żywiołowo reagującej publiczności wietnamskiej jak i turystom z całego świata. Bezpośrednie transmisje naszych występów w głównych programach telewizji wietnamskiej, oraz obszerne relacje w prasie wywołały duże zainteresowanie naszym krajem, polską muzyką i kulturą. Wielu Wietnamczyków spotykanych na ulicach z wielką sympatią gratulowało nam rozpoczynając słowami: "Na -Dar-Zin, Poland..."
Wyjazd do Wietnamu był dla nas olbrzymim przeżyciem zarówno pod względem kulturalnym jak i kulturowym. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

 

Powitanie Zbigniewa Bródki

 

24 lutego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy przy ul. Płaskowickiej 40 odbyło się oficjalne powitanie Zbigniewa Bródki, strażaka i zdobywcy złotego i brązowego medalu XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Podczas uroczystości oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra OSP Nadarzyn. Mieliśmy wyjątkową okazję przez muzykę podziękować naszemu złotemu medaliście.

Nagranie 4. płyty Orkiestry

 

W dniach 7-8 lutego W Studiu S-2 Polskiego Radia nagrywaliśmy drugą część materiału na kolejną płytę Orkiestry. Utwory które się na niej znajdą to tylko wybrane pozycje z okresu od nagrania naszego poprzedniego CD. Mamy nadzieję, że płyta będzie się cieszyła dużym powodzeniem.

Jaka to Melodia 2014

 

11 grudnia zostaliśmy zaproszeni do studia Telewizji Polskiej na nagrania w programie "Jaka to Melodia". To kolejny nasz występ w tym najchętniej oglądanym programie rozrywkowym. Niestety nie możemy zdradzić utworów które wykonujemy, a których tytuły będą zgadywali uczestnicy konkursu. Pierwszy nasz występ wykonywany wspólnie z p. Magdą Tul został wyemitowany 9 stycznia. Kolejne wkrótce

12 stycznia 2014r WOŚP

 

Jak co roku nasza Orkiestra grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sali Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury zagraliśmy kilkanaście utworów w tym kilka nowych, które ukażą się wkrótce na naszej 4 płycie CD. Atmosfera była bardzo gorąca, a wspaniała publiczność żegnała nas gromkimi brawami na stojąco.

95. Rocznica Powstania Wielkopolskiego

 

W dniu 28 grudnia 2013r. nasza Orkiestra miała zaszczyt oprawy muzycznej podczas uroczystych obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W samo południe rozpoczęła się msza święta koncelebrowana przez Arcybiskupa Kardynała Kazimierza Nycza. Podczas mszy graliśmy kolędy oraz utwory patriotyczne. Po mszy w Archikatedrze Warszawskiej poprowadziliśmy przemarsz do Grobu Nieznanego Żołnierza. Było to bardzo uroczyste zakończenie występów Orkiestry w roku 2013

Wigilia Orkiestry 2013

 

15 grudnia w godzinach popołudniowych odbyła się uroczysta Wigilia Orkiestry oraz Strażaków OSP Nadarzyn. Szczególnym gościem był Ks. Bp. Kazimierz Nycz, który podzielił się z nami opłatkiem i złożył życzenia świąteczne i noworoczne. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz oraz wierni fani Orkiestry. Rodzinną atmosferę spotkania uzupełniały kolędy wykonywane przez Orkiestrę.

Koncert Mikołajkowy 08.12.2013 r

 

W dniu 8 grudnia 2013r na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. W. Doroszewskiego w Nadarzynie odbył się  Koncert Mikołajkowy, w czasie którego dla mieszkańców naszej Gminy zagraliśmy kolędy oraz nastrojowe utwory rozrywkowe. Licznie zgromadzona Publiczność przyjęła nasz występ bardzo gorąco.

Święto Niepodległości 11.11.2013r.

 

W dniu 11 listopada 2013r jak zawsze Orkiestra Nadarzyn wzięła udział w obchodach Dnia Niepodległości. Podczas części oficjalnej graliśmy utwory związane z tą rocznicą. Następnie w sali widowiskowej Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury zaprezentowaliśmy najnowsze utwory z dorobku Orkiestry. Największy aplauz otrzymał nasz nowy - ośmioletni trębacz - Franek, który brawurowo wykonał partię solową w utworze Gonna Fly Now. Zapraszamy na naj

Konkurs w Wyszogrodzie

 

W sobotę 14 września w Wyszogrodzie odbył się finał konkursu na najlepszą orkiestrę dętą w województwie mazowieckim Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Po ocenie dziewięciu orkiestr, które stawiły się na przegląd finałowy, komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu ex aequo dwóch pierwszych miejsc dla OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn. Dyplomy w konkursie wręczył podczas finałowej gali marszałek Adam Struzik z towarzyszeniem burmistrza Wyszogrodu Mariusza Bieńka oraz członków jury pod przewodnictwem artysty muzyka Andrzeja Batora.

 

Nowe instrumenty w Orkiestrze

 

Orkiestra OSP Nadarzyn wzbogaciła się o nowe instrumenty wysokiej klasy:
- 1 szt. waltornia F/B YAMAHA,
- 1 kpl. talerze orkiestrowe Paiste Concert 18”,
- 1 szt. tuba B B&S,
- 2 szt. sakshorny (euphonium B) Talis by B&S
- 2 szt. klarnety YAMAHA.
Instrumenty zostały zakupione w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja wyniosła 60% kosztów czyli 40.000zł. Pozostały koszt to środki własne Gminy Nadarzyn czyli 26

 

 

Piękniejsza Polska

 

Orkiestra OSP Nadarzyn została uhonorowana niezwykle prestiżowym dyplomem Ruchu "Piękniejsza Polska", której patronem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski. "ZA TWORZENIE PIĘKNA, KTÓRYM MOŻEMY SZCZYCIĆ SIĘ PRZED CAŁYM ŚWIATEM". Ruch Piękniejsza Polska powstał dla eksponowania osób i miejsc, które w szczególny sposób przyczyniają się do krzewienia kultury. Ruch za cel wyznaczył sobie ukazywanie i popularyzowanie piękna polskiej przyrody, zabytków, tradycji i obyczajów.O przyznaniu nagród zdecydowała kapituła w składzie: Waldemar Dąbrowski, Krzysztof Chwalibóg, Jacek Cygan, Jerzy Maksymiuk, Daniel Olbrychski i Józef Węgrzyn. Dziękujemy za uznanie!

 

 

Paralia 23-28 sierpnia 2013

 

W dniach 23-28 sierpnia Orkiestra OSP Nadarzyn wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Paralii (Grecja). W kilku koncertach zaprezentowaliśmy polską oraz bałkańską muzykę ludową. Licznie zgromadzona publiczność niekończącymi się brawami doceniła bardzo dynamiczny - specjalnie na tą okazję przygotowany pokaz musztry paradnej. Wyjazd połączony był również z warsztatami muzycznymi z których skorzystali przezde wszystkim nasi najmłodsi muzycy.

 

 

Kaliningrad 13-14 lipca 2013

 

W dniach 13-14 lipca na zaproszenie władz Kaliningradu Orkiestra OSP Nadarzyn wzięła udział w paradzie podczas obchodów 758 rocznicy tego miasta. Podczas długiego przemarszu ulicami, przy pięknej pogodzie z wielkim aplauzem obserwowały nas tysiące mieszkańców i turystów. Szczególnie serdecznie przyjęła nas Polonia mieszkająca w Kaliningradzie. Następnie w Parku Miejskim podczas koncertu zaprezentowaliśmy bogaty repertuar światowej muzyki rozrywkowej.

 

XXII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP

 

W dniach 31 maja - 1 czerwca w Wiśle odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. W finałowym spotkaniu brały udział 22 najlepsze orkiestry strażackie wyłonione podczas eliminacji spośród około ośmiuset z całego kraju. Pierwsza konkurencja składała się z zaprezentowania trzech utworów na scenie oraz przemarszu. Drugiego dnia Orkiestry prezentowały pokazy musztry paradnej. Poziom festiwalu był bardzo wysoki o czym mówili zarówno jurorzy, wykonawcy jak i zgromadzona publiczność. Orkiestra Nadarzyn - laureat festiwalu sprzed czterech lat w tym roku zdobyła pierwsze miejsce w obu konkurencjach. JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI!!! W tym miejscu chcielibyśmy pogratulować wszystkim Orkiestrom biorącym udział w Festiwalu - byliście na prawdę świetni. Do zobaczenia za cztery lata.

 

15 lat Orkiestry 26 maja 2013

 

26 maja obchodziliśmy 15-lecie powstania naszej Orkiestry. Uroczysty koncert odbył się w sali widowiskowej Matecznika Mazowsze. Nasz występ uświetniał jednocześnie inaugurację obchodów 560-lecia nadania Nadarzynowi praw miejskich. Orkiestra została odznaczona wieloma medalami i wyróżnieniami. Po części oficjalnej zaprezentowaliśmy specjalnie przygotowany program, w którym występowali między innymi zaprzyjaźnieni soliści: Magdalena Tul, Michał Rudaś, Anna Judycka i Marianna Walewska. Krótką zabawę muzyczną "Jaka to melodia" poprowadził Robert Janowski. Pomimo iż koncert trwał ponad trzy godziny publiczność, która wypełniła salę do ostatniego miejsca nie chciała nas wypuścić ze sceny żądając wielu bisów. Na koniec odśpiewano głośne "Sto lat" dla Orkiestry.

Jarmark Floriański 12 maja 2013

 

Już od kilku lat zapraszani jesteśmy do występu podczas Jarmarku Floriańskiego. Tym razem otwieraliśmy tą wspaniałą imprezę przemarszem. Następnie na dużej scenie zaprezentowaliśmy całe spektrum muzyczne: od muzyki poważnej, przez filmową i rozrywkową do biesiadnej. Jak zwykle zostaliśmy przyjęci bardzo gorąco przez zgromadzoną publiczność niekończącymi się brawami.

Dzień Strażaka 11 maja 2013

 

11 maja 2013r obchodziliśmy Dzień Strażaka w Gminie Nadarzyn. Po uroczystej mszy w intencji strażaków przemaszerowaliśmy do Gimnazjum, gdzie odbył się uroczysty apel. Wielu naszych muzyków zostało odznaczonych i uhonorowanych nagrodami.

27 marca 2013 TVN

 

W dniu 27 marca 2013r Orkiestra wzięła udział w organizowanym przez telewizję TVN przyjęciu - niespodziance. Z okazji urodzin popularnej aktorki - Agnieszki Dygant. na planie serialu pt. "Prawo Agaty" zagraliśmy głośne "Sto lat"

Pytanie na śniadanie 16 stycznia 2013r

 

W dniu 16 stycznia 2013r mieliśmy możliwość zaprezentowania się na antenie programu 2 TVP. Wystąpiliśmy w programie "Pytanie na śniadanie" pod hasłem: "Orkiestra dęta - pasja, która połączyła pokolenia" prowadzonym przez Urszulę Hincz i Tomasza Kamela. O Orkiestrze opowiadali kapelmistrz Mirosław Chilmanowicz, Marysia Gocel, Zenek Piętka oraz Mateusz Kłoś. Dla wszystkich była to wspaniała zabawa i kolejne artystyczne przeżycie.

21. Finał WOŚP 13 stycznia 2013

 

Jak co roku zagraliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem "dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Przy całkowicie zapełnionej sali widowiskowej Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury wykonaliśmy utwory muzyki rozrywkowej Wraz z orkiestrą bawiła się nadarzyńska publiczność.  Do zobaczenia za rok.. Sie ma!

Malta Military Tattoo 2012

W październiku br. Orkiestra OSP Nadarzyn koncertowała na Międzynarodowym Festiwalu Malta Military Tattoo, w którym biorą udział zawodowe orkiestry z całej Europy. W tym roku oprócz maltańskich zespołów, zaprezentowali się Anglicy, Szkoci, Estończycy, Włosi oraz Orkiestra Nadarzyn jako reprezentant Polski. Możliwość wystąpienia wśród zawodowych orkiestr była dla nas ogromnym wyzwaniem i zaszczytem. Zanim zostaliśmy oficjalnie zaproszeni, organizatorzy dokładnie zapoznali się z naszą twórczością, ponieważ zespoły przyjeżdżające na festiwal muszą reprezentować odpowiednio wysoki poziom. Sądząc po reakcji publiczności, która zgotowała nam ogromny aplauz, a także opinii organizatorów, spełniliśmy ich oczekiwania w stu procentach.

80 lat OSP Raszyn

 

29 września 2012r zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z  Raszyna do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 80-tej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszynie. Po mszy świętej podczas której graliśmy utwory religijne przemaszerowaliśmy do pobliskiej jednostki OSP Raszyn. Po części oficjalnej, wręczeniu odznaczeń i medali za zasługi zagraliśmy kocert muzyki rozrywkowej. Gratulując okrągłej rocznicy i życząc dalszych sukcesów dziękujemy za bardzo gorące przyjęcie naszej Orkiestry.

Piknik Historyczny 16 września 2012

 

16 września w ramach obchodów 68 rocznicy wywózki mężczyzn z Włoch do Rzeszy odbył się piknik historyczny w Parku Kombatanta we Włochach. Orkiestra OSP Nadarzyn po przemarszu paradnym wystąpiła na scenie z dwoma koncertami. W pierwszym zaprezentowaliśmy utwory patriotyczne wśród których znalazły się między innymi: ”Marsz Pierwszej Brygady”, „Przybyli Ułani”, „Marsz, Marsz Polonia”. Drugi koncert to muzyka rozrywkowa porywająca publiczność do wspólnej zabawy - muzyka filmowa, standardy jazzowe i najbardziej znane utwory z musicali.

XIII Zjazd Krajowy ZOSP RP

 

15 września odbył się XIII Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zjazd Krajowy jest to to najwyższa władza Związku , odbywa się co 5 lat. Orkiestra OSP Nadarzyn została wyróżniona w sposób szczególny i jako jedna z najlepszych spośród ponad ośmiuset orkiestr strażackich w Polsce miała zaszczyt zaprezentować oprawę muzyczną zarówno podczas oficjalnych części obrad jak również występując z koncertem podczas przerwy w trakcie Zjazdu. Było dla nas wielką przyjemnością usłyszeć tak wiele ciepłych słów i podziękowań zarówno od przedstawicieli władz OSP jak również zaproszonych gości.

Zawody sportowe 9 września 2012

 

9 września odbył się XVII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” i jednocześnie VII Międzynarodowe Zawody dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Orkiestra z Nadarzyna w swoich strojach paradnych wzięła udział w oficjalnym rozpoczęciu zawodów. Przemarsz z muzyką marszową, hymny Polski i Unii Europejskiej to tylko niektóre z wykonywanych utworów.

2 września 2012 Dożynki Gminne

 

W pierwszą niedziele września br. na stadionie GOS w Nadarzynie odbyły się DOŻYNKI GMINNE 2012. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą Polową, podczas której grała Nasza Orkiestra. Po poświęceniu wieńców dożynkowych oraz dzieleniu się chlebem część rozrywkową rozpoczął koncert Orkiestry OSP Nadarzyn. Tym razem wystąpili głównie młodzi muzycy pod dyrekcją Mariusza Zarasia. Niestety bardzo napięty program Dożynek nie pozwolił nam zaproponować szerokiego repertuaru Orkiestry, ale sądząc po gromkich brawach, występ możemy zaliczyć do bardzo udanych.

4. Letni Festiwal Orkiestr Dętych

 

26 sierpnia 2012r. Orkiestra pod dyrekcją Mirosława Chilmanowicza zaprezentowała się podczas 4 Letniego Festiwalu Orkiestr Dętych w Mińsku Mazowieckim. Po przemarszu paradnym ulicami miasta naszych muzyków można było podziwiać na dużej scenie. Program koncertu był bardzo różnorodny - muzyka od tradycyjnej, ludowej, poprzez klasykę, rock, pop, jazz, po muzykę filmową. Wspaniała publiczność nagrodziła Orkiestrę gromkimi brawami a organizatorzy pucharem oraz dyplomem pamiątkowym.

20 lat Państwowej Straży Pożarnej

 

W dniu 25 sierpnia 2012 nasza Orkiestra miała zaszczyt uczestniczyć w wielkim fesrtnie z okazji 20-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas oficjalnego rozpoczęcia mieliśmy możliwość zaprezentowania nowego ukadu choreograficznego musztry paradnej.

Hej, hej Ułani...

 

12 sierpnia 2012r Orkiestra Nadarzyn wraz z zaproszonymi solistami – Barbarą Żarnowiecką oraz Piotrem Rafałko jak co roku zagrała uroczysty koncert z okazji obchodów 91. rocznicy Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia 1920r. Koncert w Parku Sowińskiego w Warszawie pod tytułem „Hej, hej Ułani” poprowadził znany i lubiany prezenter Polskiego Radia – Andrzej Krusiewicz.
W pierwszej części Orkiestra zagrała kilkanaście utworów patriotycznych, między innymi ”Marsz Pierwszej Brygady”, „Przybyli Ułani”, „Marsz Marsz Polonia”. Cześć druga była już typowo rozrywkowa, porywająca publiczność do wspólnej zabawy - muzyka filmowa, standardy jazzowe i najbardziej znane utwory z musicali. Trwający prawie dwie godziny koncert zakończyły bisy przy gromkich oklaskach szczelnie wypełniającej amfiteatr publiczności.

Nowe instrumenty dla Orkiestry

 

Orkiestra OSP Nadarzyn otrzymała dofinansowanie w wysokości 20.000zł na zakup instrumentów muzycznych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Programu Rozwój infrastruktury kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  
Dotacja wyniosła 59% całkowitego kosztu zadania. Pozostały koszt to środki własne Gminy Nadarzyn. Zakupiono najwyższej klasy instrumenty muzyczne: puzon firmy V.Bach, perkusję z werblem firmy Yamaha wraz z ramą, pokrowcami oraz trąbkę firmy Yamaha.

Australijska Orkiestra Derwent Valley w Nadarzynie

 

W dniach 19-24 lipca gościliśmy w Nadarzynie naszych przyjaciół z Australijskiej Orkiestry Derwent Valley Concert Band z Hobart na Tasmanii. Przygotowania do tej wizyty trwały kilka miesięcy i mamy nadzieję, że pierwszy pobyt australijskich muzyków w Polsce na długo pozostanie im w pamięci. 20. lipca wystąpiliśmy na dwóch wspólnych koncertach: w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego oraz w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach. Goście wyjechali pełni wrażeń między innymi po zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego i Pałacu Prezydenckiego.

 

Regionalny Przegląd Orkiestr OSP Połczyn Zdrój

 

W dniu 9 czerwca 2012 w Połczynie-Zdroju odbył się XXII Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. Nasza Orkiestra wystartowała w trzech konkurencjach: musztra paradna, przemarsz oraz koncert. W czasie obrad jury jako jedyni zagraliśmy koncert w pięknym amfiteatrze zdrojowym, a licznie zebrana świetnie się bawiąca publiczność głośno skandowała: "Nadarzyn, Nadarzyn..." Ogłoszenie wyników było dla nas równie miłe: we wszystkich konkurencjach zajęliśmy pierwsze miejsca. Przed nami już tylko finał konkursu w przyszłym roku.
 

 

Koncert Wiosenny 24 marca 2012 r

 

W pierwszą wiosenną sobotę w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbył się "Koncert Wiosenny - nie do końca na poważnie". Program rozpoczął występ Sekcji Perkusyjnej. Po krótkim przypomnieniu ostatniego roku naszej działalności w quizach dla Publiczności pojawiali się bohaterowie znanych filmów, do których oprawę muzyczną prezentowała Orkiestra. Nawiązując do tytułu koncertu, oprócz muzyki poważnej zaprezentowaliśmy repertuar rozrywkowy, w wielu utworach włączając do wspólnej zabawy publiczność, która wypełniła widownię. Brawurowe wykonanie utworu "Płonie Stodoła" Czesława Niemena podczas którego "do akcji" wkroczyli nasi koledzy z OSP Nadarzyn zakończyło pierwszy tegoroczny koncert.

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2012

 

Jak co roku Orkiestra OSP Nadarzyn grała i zbierała pieniążki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem przesłaniem XX Finału było: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą." Nasz koncert zakończył kilkugodzinną imprezę w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury.

Telewizyjne przygody Orkiestry

 

W Sylwestrowe popołudnie mieliśmy przyjemność występować na żywo w oglądanym na całym świecie programie TVP Polonia. O godzinie 16.00 zagraliśmy Fanfarę dla witających w tym czasie Nowy Rok Polaków z Japonii, Korei i dalekiej Rosji. 4 stycznia zostaliśmy zaproszeni do cyklu "muzycy światowej sławy" w programie "Kawa czy herbata". Oprócz krótkich utworów brawurowo wykonanych prze Orkiestrę nasz Kapelmistrz miał możliwość opowiedzieć o niebywałych sukcesach powstałej 14 lat temu Orkiestry OSP Nadarzyn.

Australia listopad 2011

 

W połowie listopada na zaproszenie Orkiestry DVCB Development Band z Hobart, której dyrektorem jest pan Layton Hodgetts mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze umiejętności w dalekiej Australii. Zostaliśmy przyjęci "po królewsku" zarówno przez organizatorów jak i publiczność. Nasz pobyt rozpoczęło oficjalne spotkanie z Gubernatorem Tasmanii oraz Burmistrzem Hobart. Wzięliśmy udział w sześciu świetnie przygotowanych koncertach. Koncert galowy w Farrall Centre czy w słynnym muzeum MONA były opisywane w prasie jako wielkie wydarzenia kulturalne. Ze wzruszeniem będziemy wspominali występ dla australijskiej Polonii oraz przyjęcie przez młodzież australijską. Podczas parady w Hobart zdobyliśmy główną nagrodę Burmistrza oraz zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii "Najlepiej prezentujący się zespół". Spotkanie ze wspaniałymi ludźmi, nieopisaną fauną i florą było dopełnieniem naszych wrażeń artystycznych. Bo któż nie chciał stanąć "oko w oko" z diabłem tasmańskim, móc karmić kangury czy pogłaskać misia koalę. Za to wszystko - gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej podróży marzeń.

Szalone Dni Muzyki 2011 Titans Warszawa Teatr Wielki 29.09 - 02.10.

 

Jesienią Warszawę wypełniły wyjątkowe dźwięki i muzyczne emocje festiwalu La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki 2011 Les Titans. Szalone Dni Muzyki jest największym na świecie festiwalem muzycznym pod względem ilości koncertów, liczby występujących artystów oraz wymiaru zgromadzonej publiczności. Podczas trwającego 4 dni wydarzenia muzycznego, odbyło się 70 koncertów wykonywanych przez 400 światowej sławy artystów. Festiwal Les Titans w Warszawie został dopisany do Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE i był „Imprezą polecaną przez Prezydencję Polski w Unii Europejskiej”.

Festiwal otworzył koncert Orkiestry Nadarzyn podczas uroczystej ceremonii 29. września o godzinie 20:30 w największej sali Teatru Wielkiego. Nasze kolejne koncerty 1. i 2. października według licznie zgromadzonej publiczności oraz organizatorów były prawdziwym wydarzeniem festiwalu.

Legnica, 9 września 2011

 

9 września 2011 Orkiestra występowała podczas jednego z bardziej znanych świąt w Legnicy - IX Kowalskich Imienin Ulicy Najświętszej Marii Panny. Po przemarszu główną ulicą przedstawiliśmy koncert na scenie usytuowanej tuż pod Katedrą. Zaprezentowaliśmy bogaty program, który został przyjęty z wielkim aplauzem zarówno przez licznie przybyłą publiczność jak i organizatorów. Nie zabrakło oczywiście nawiązującego tematem do nazwy całej dwudniowej imprezy utworu Straussa - Polki na Kowadło, gdzie jako niezastąpiony kowal - solo na kowadle - wystąpił Konrad Kapica.

Uroczyste otwarcie Gminy Nadarzyn

 

Uroczyste otwarcie nowego Urzędu Gminy Nadarzyn odbyło się w dniu 26 sierpnia 2011 r. Wśród licznie zgromadzonych gości obecni byli m.in.: przedstawiciele władz państwowych, przedstawiciele Sejmu RP, władze Województwa Mazowieckiego, władze Powiatu Pruszkowskiego, władze samorządowe sąsiednich i zaprzyjaźnionych gmin i miast, przedstawiciele Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Poświęcenia nowej siedziby dokonał Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz.

Hej, hej, Ułani - 14 sierpnia 2011

 

W dniu 14 sierpnia 2011r. w przeddzień rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zagraliśmy galowy koncert w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie. Wraz z Orkiestrą wystąpili znani soliści: Barbara Żarnowiecka i Piotr Rafałko. Koncert poprowadzłi Andrzej Krusiewicz. W programie koncertu pod tytułem "Hej, hej, Ułani" oprócz utworów patriotycznych zaprezentowaliśmy utwory filmowe i biesiadne. Wspaniała publiczność, która wypełniła całą widownię amfteatru bawiłą się znakomicie a gorącymi brawami dziękowała za każdy kolejny utwór.

Balkan Folk Fest 2011

 

Podobnie jak dwa lata temu Orkiestra Nadarzyn została zaproszona do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Balkan Folk Fest w Bułgarii. Jest to największy w Europie festiwal na wolnym powietrzu, w którym uczestniczy ponad 100 zespołów. Festiwal nie ma formy konkursu, a koncerty odbywają się w czterech nadmorskich miejscowościach. Orkiestra w "odmłodzonym" składzie wspaniale zaprezentowała się podczas swoich występów.

Jerzy Oloś 1949-2011

 

W dniu 1 lipca 2011 odszedł od nas wspaniały kolega, niedościgniony wzór, przyjaciel, muzyk - Jurek Oloś. Był jednym z założycieli Orkiestry, skarbnikiem i jej dobrym duchem. Można było na Niego liczyć zawsze i wszędzie. Pozostanie w naszych sercach na zawsze.

Jurku – będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Zajrzyj czasem z góry w nasze nutki stamtąd, gdzie teraz jesteś.

XXI Festiwal Orkiestr PSP w Krynicy czerwiec 2011

 

W dniach 24-26 czerwca na krynickim deptaku odbył się XXI Festiwal Orkiestr PSP. Podczas finałów zaprezentowała się prawie dwudziestka najlepszych z ponad 800 orkiestr z całej Polski. Jako laureatka poprzedniego festiwalu gościnnie wystąpiła Orkiestra OSP Nadarzyn. Pierwszego dnia nasz koncert oficjalnie otwierał Festiwal. Drugiego dnia - w dwugodzinnym koncercie zaprezentowaliśmy cały przekrój naszych możliwości. Pomimo zmiennej pogody licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami doceniała nasz występ. Widzowie prosząc o kolejne bisy długo nie chcieli wypuścić nas ze sceny. Przy okazji gratulujemy serdecznie tegorocznym laureatom! Do zobaczenia za dwa lata!

Koncert w Ursusie 12 czerwca 2011

 

W dniu 12 czerwca 2011 Orkiestra Nadarzyn wystąpiła jako gość honorowy XV Mazowieckiego Przeglądu Orkiestr Dętych. W Parku Czechowickim, przy wspaniałej akustyce nowej muszli koncertowej zaprezentowaliśmy utwory z różnych gatunków muzycznych oraz z wielu krajów. Tym razem występowaliśmy poza konkursem ale pamiętamy nasz występ w 2008 roku, kiedy to zdobyliśmy I miejsce i Grand Prix Festiwalu.

 

I miejsce na Festiwalu w Giulianowa (Włochy)

 

W dniach 02-05 czerwca Orkiestra OSP Nadarzyn wzięła udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzycznych w Giulianova (Włochy). Podczas tej imprezy odbyło się wiele koncertów i pokazów jak również występy konkursowe. W konkursach wzięły udział najlepsze zespoły z Wenezueli, Meksyku, Mołdawii, Litwy, Francji, Wysp Kanaryjskich, Czech, Węgier i Włoch. Mamy przyjemność poinformować, że w najbardziej prestiżowej kategorii musztry paradnej zajęliśmy pierwsze miejsce. Bardzo dynamiczny program przygotowany przez Mirosława Chilmanowicza, trudna i efektowna choreografia oraz brawurowe wykonanie zrobiyły największe wrażenie na międzynarodowym jury oraz tłumnie zgromadzonej publiczności. Olbrzymi puchar przywieziony z Włoch potwierdził sens naszych wielomiesięcznych przygotowań. Cieszymy się, że znowu mogliśmy godnie reprezentować Nadarzyn i Polskę poza granicami.

 

Jarmark Floriański 8 maja 2011r

 

W niedziele 8 maja 2011 r mieliśmy wielką przyjemność zaprezentować się na Jarmarku Floriańskim organizowanym przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Po krótkim przemarszu przed licznie zgromadzoną publicznością wykonaliśmy popularne utwory muzyki polskiej oraz zagranicznej. Widzowie reagowali bardzo żywiołowo, wielokrotnie głośno śpiewając i tańcząc do znanych melodii. Jak zwykle wielkie zainteresowanie wzbudził konkurs na znajomość tytułów utworów w popularnej wiązance melodii filmowych. Piękna pogoda oraz profesjonalna oprawa koncertu pozwoliła również naszej Orkiestrze na wspaniałą zabawę.

 

Reklama telewizyjna Netia bez VAT

 

Na początku stycznia nasza Orkiestra nagrywała reklamę telewizyjną z bardzo popularnej serii z Tomaszem Kotem w roli głównej. Efektem ponad dwunastogodzinnych zdjęć są 30- i 15-sekundowe spoty reklamowe. Można je zobaczyć na większości kanałów telewizyjnych, jak również w internecie (oczywiście bez VAT)

 

Nowa płyta Orkiestry

 

W grudniu 2010 i styczniu 2011 w studio S2 Polskiego Radia nagrywamy materiał dźwiękowy do kolejnej - trzeciej już płyty Orkiestry Nadarzyn. Na płycie zostaną zapisane wybrane utwory, które znalazły się w repertuarze Orkiestry w ostatnich dwóch latach. Różnica w stosunku do poprzednich dwóch płyt, to nagrania live z jednego z koncertów oraz utwory wokalne. Mamy nadzieję, że już wiosną będziemy mogli pochwalić się tym nowym  wydawnictwem.

 

Koncert Jesienny 13 listopad 2010

 

Wsobotę 13 listopada 2010 r w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury Orkiestra zagrała Koncert Jesienny. Spejalnie przygotowany program rozpoczęły znane utwory z filmów Różowa Pantera, Misja, Robin Hood oraz Siedmiu Wspaniałych. Po tym wstępie nastąpiło uroczyste wręczenie instrumentów nowym członkom Orkiestry przez władze naszej gminy. Bardzo wzniośle zabrzmiał Chór z Nadarzyna w którego skladzie są również członkowie naszej Orkiestry. W kolejnej części - poświęconej musicalom zagraliśmy między innymi Big Spender oraz Upiór w Operze. Rozbawiona publiczność śpiewała takie standardy jak Volare, El Condor Pasa, Eviva Espana oraz wiązankę melodii biesiadnych. Dreszcze przechodziły podczas brawurowo wykonanego utworu Sing, Sing, Sing. W koncercie wystąpili gościnnie znani artyści z programu Jaka to Melodia. Nasza najlepsza nadarzyńska publiczność oraz zaproszeni goście długimi i głośnymi brawami na stojąco wymusili kilka utworów na bis. Dzięki wspaniałej atmosferze na widowni my muzycy również bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy!
 

 

Festiwal w Minden (Niemcy) 23.10.2010r

 

23. października Orkiestra OSP Nadarzyn reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Minden (Niemcy). W festiwalu udział wzięły profesjonalne orkiestry z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Słowenii, Czech i Szkocji. Zaprezentowaliśmy nasz nowy układ musztry paradnej i wystąpiliśmy we wspólnym koncercie, w którym międzynarodową orkiestrą składającą się z ponad 250 muzyków dyrygował Mirosław Chilmanowicz. Ciężka praca włożona w przygotowanie programu znalazła wielkie uznanie w oczach bardzo wymagającej międzynarodowej publiczności. Aplauz na stojąco, niekończące się brawa i okrzyki zachwytu na długo pozostaną w naszej pamięci.W Kampa-Halle mieszczącej ponad 4.500 miejsc wszystkie bilety były sprzedane...

 

Budapeszt 18-19 września 2010

 

W dniach 18-19 września uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych, które odbywały się w stolicy Węgier - Budapeszcie. W kraju Liszta i Bartoka mieliśmy możliwość zapoznania się nie tylko z muzyką naszych bratanków ale ich kuchnią pachnącą papryką. Wspaniała panorama miasta podziwiana ze Wzgórza Gellerta, piękne nocne iluminacje, gorące źródła oraz inne atrakcje na długo pozostaną w naszej pamięci. Owładnięci rytmami czardasza, nucąc ludową melodię "Az a szep..." wróciliśmy z obietnicą ponownych odwiedzin najpiękniejszej naddunajskiej metropolii.

 

Rocznica Bitwy Warszawskiej - koncert 14. sierpnia 2010

 

W dniu 14.sierpnia 2010r w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie Orkiestra OSP Nadarzyn zagrała koncert z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. Mieliśmy przyjemność zaprezentować się wraz z solistką Teatru Wielkiego w Łodzi - Joanną Horodko oraz Kamilem Pękalą - solistą Teatru Opery Bydgoskiej
Koncert prowadził znany i lubiany prezenter Polskiego Radia - Andrzej Krusiewicz.

Pierwsza część koncertu składała się z polskich utworów patriotycznych, w drugiej zaprezentowaliśmy wielkie przeboje z różnych stron świata. Publiczność przyjęła nas bardzo gorąco, reagując bardzo żywiołowo - często śpiewając grane przez nas utwory.

 

Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki - 6. czerwca 2010

 

Orkiestra OSP Nadarzyn wzięła udział w uroczystej procesji podczas beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie gdyż byliśmy jedyną amatorską orkiestrą wśród czterech, które grały podczas tej uroczystości.
Nasza Orkiestra wykonując marsze i pieśni kościelne doprowadzała procesję na Pola Wilanowskie oraz grała podczas wprowadzenia relikwii ks. Popiełuszki do Świątyni Opatrzności Bożej.

Jaka to melodia?

 

"Jaka to Melodia" to najpopularniejszy teleturniej w polskiej telewizji. Ogląda go średnio około 5 milionów widzów. Orkiestra OSP Nadarzyn została zaproszona do nagrania kilku utworów, których tytuły zgadywali uczestnicy programu. Pierwsza część została wyemitowana w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, druga w Nowy Rok a kolejne do marca br. Mamy informacje, że nasze występy bardzo podobały się publiczności przed telewizorami.

 

JXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

XVIII Finał odbył się 10 stycznia 2010 r. Po raz drugi poświęcony był onkologii dziecięcej. Tradycyjnie tego dnia z Wielką Orkiestrą i dla Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka grała Orkiestra OSP Nadarzyn. Podczas koncertu w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury połączonym z wielką aukcją, którą prowadził tamburmajor Mirosław Chilmanowicz i dzięki hojnym mieszkańcom naszej gminy pobiliśmy zeszłoroczny rekord zbiórki pieniędzy.

 

Unknown Track - Unknown Artist
00:00
bottom of page