top of page

ARCHIWUM 2005 - 2009

Singapur i Malezja - 14-24.12.2009

 

Występy Orkiestry OSP Nadarzyn na Półwyspie Malajskim rozpoczął koncert podczas dorocznego balu charytatywnego Czerwonego Półksiężyca w Johor Bahru w Malezji. Gościem specjalnym była Jej Królewska Wysokość Raja Zarith Sofiah a jednym z patronów Ambasada RP w Kuala Lumpur. Nasz kilkugodzinny koncert muzyki polskiej i światowej został przyjęty bardzo gorąco.
W Singapurze wraz z wybranymi muzykami orkiestr dętych wzięliśmy udział w trzydniowych warsztatach muzycznych. Dużym przeżyciem były dla nas próby pod batutą wspaniałych dyrygentów z Japonii czy z USA. W tym czasie Mirosław Chilmanowicz poprowadził z wielkim sukcesem warsztaty dla muzyków z Singapuru. Atmosfera była bardzo przyjacielska.
Orkiestra OSP Nadarzyn wystąpiła jako gość specjalny galowego koncertu w sali koncertowej Esplanade w Singapurze podczas Festiwalu Orkiestr Młodzieżowych i Studenckich 2009 organizowanego przez Związek Orkiestr Dętych Singapuru oraz Narodowy Instytut Edukacji. Patronat honorowy objął Ambasador RP w Singapurze. Koncert składał się z czterech części. W pierwszych trzech, międzynarodowymi orkiestrami w których skład wchodzili najlepsi muzycy z trzynastu orkiestr singapurskich oraz muzycy z naszej orkiestry dyrygowali Takehiro Oura, Thomas Fraschillo, oraz Mirosław Chilmanowicz. W czwartej części występowała Orkiestra z Nadarzyna. Rozpoczęliśmy od „Poloneza z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara. Kolejne utwory: „Pocztówka z Singapuru” Philipa Sparka, „Ben Hur” M. Rozsa, czy „W grocie Króla Gór” wspaniale brzmiały w jednej z najnowocześniejszych sal koncertowych na świecie - Esplanade. Każdy utwór nagradzany był gromkimi brawami przez wypełnioną do ostatniego miejsca salę. Kończące koncert, brawurowo wykonane utwory: „Różowa Pantera” Henry Mamciniego oraz „Karawana” Duka Ellingtona podgrzały i tak gorącą atmosferę wśród bardzo wymagającej singapurskiej publiczności. Wbrew ustalonym zasadom zmuszeni byliśmy kilkakrotnie bisować co potwierdziło, że muzyka którą prezentujemy jest wspaniale przyjmowana nawet w najdalszych zakątkach świata.

 

 

Post Card from Singapore - live - Philip Spark
00:00

Trasa koncertowa w USA - październik 2009

 

W dniach 01.-06. października 2009r Orkiestra OSP Nadarzyn miała przyjemność koncertować w USA.
Wizytę w Nowym Jorku rozpoczęliśmy od złożenia wiązanki kwiatów i odegrania sygnału przy Pomniku Katyńskim. Pierwszy koncert odbył się podczas spotkania Kongresu Polonii, następny w Clifton City Hall gdzie wzięliśmy również udział w uroczystej ceremonii Podniesienia Flagi.
Najważniejszym wydarzeniem naszego wyjazdu był udział w 72. Paradzie Pułaskiego. Orkiestrze OSP Nadarzyn przypadł zaszczyt otwarcia i prowadzenia Parady w tym roku. Nasza muzyka i wpaniałe mundury pięknie prezentowały się na Piątej Aleji na Manhattanie. Towarzyszył nam wielki aplauz zebranych tłumów. Wieczorny koncert dla Polonii został przyjęty z dużym entuzjazmem. Łzy wzruszenia na widowni, owacja na stojąco oraz wielokrotne bisy były dla nas niezapomnianym przeżyciem.
W pamięci pozostanie nam bardzo miłe przyjęcie w Ambasadzie RP w Waszyngtonie oraz w Jednostce Straży Pożarnej w Clifton, gdzie zapoznaliśmy się z pracą amerykańskich strażaków.

 

 

Koncert Orkiestry z udziałem Agnieszki Fatygi i Zbigniewa Wodeckiego

 

21. czerwca 2009r mieliśmy przyjemność zagrać koncert dla naszych przyjaciół z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury oraz licznie zgromadzonej publiczności z okazji 10-lecia NOK. W uroczystym koncercie, którego honorowym patronem był Marszałek Województwa Mazowieckiego wystąpili z nami Agnieszka Fatyga oraz Zbigniew Wodecki. Nasz wspólny występ był gorąco oklaskiwany przez widzów. Wielkie wyrazy uznania dla naszej Orkiestry wyrażali również zaproszeni soliści. Życzymy naszemu NOK-owi wielu kolejnych dziesięcioleci.

 

 

 

I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP - Krynica Zdrój 5-6.06.2009

 

W dniach 5-6 czerwca 2009 Orkiestra OSP Nadarzyn wzięła udział w XX Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP. W konkursie finałowym wzięły udział 24 orkiestry, które zakwalifikowały się podczas dwuletnich eliminacji powiatowych, wojewódzkich i regionalnych. Uczestniczyło w nich ponad 800 orkiestr z całej Polski.
W Krynicy zaprezentowaliśmy się w dwóch kategoriach: obowiązkowy program konkursowy i przemarsz orkiestry. Pierwszego dnia w programie konkursowym wykonaliśmy trzy utwory: Ben Hur, Orzeł Biały oraz Garden Suite. Perfekcyjne wykonanie tych utworów jest wielkim wyzwaniem dla każdego wykonawcy.
Dzień drugi to pokazy marszowe. Nasz kapelmistrz – Mirosław Chilmanowicz potrafił przekazać wszystkie tajniki musztry wojskowej, które podczas tej konkurencji były szczególnie doceniane.
Na krynickim deptaku, już poza konkursem w nowatorski sposób Orkiestra bawiła licznie zgromadzoną publiczność pokazem musztry paradnej. Po wielkim aplauzie widzów nie obyło się bez bisów. Atmosfera festiwalu była bardzo gorąca, a konkurencja na najwyższym poziomie.
Po zakończeniu wszystkich koncertów i prezentacji jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce w kategorii obowiązkowy program konkursowy i przemarsz orkiestry z dużą przewagą punktową zdobyła Orkiestra OSP Nadarzyn. Zajęcie pierwszego miejsca wśród tak wspaniałych orkiestr strażackich jest dla nas olbrzymią satysfakcją i mobilizuje nas do stałego doskonalenia naszych umiejętności.

 

 

 

Trasa koncertowa w Chinach 5-13.05.2009

 

W dniach 5-13 maja 2009 r. orkiestra dęta OSP Nadarzyn zagrała na prestiżowych scenach Chińskich. Koncerty odbywały się w Teatrze Tiangiao, Guang Hua, Akademii Muzycznej, na Międzynarodowym Festiwalu 9th Meet in Beijing Arts Festival, Uniwersytecie Chemicznym. Pekińska publiczność przyjęła występy zespołu z Polski owacjami na stojąco, bisami i ogromnie żywiołowo.

 

 

 

Marsz Różowej Wstążki w Warszawie 11.10.2008

 

11 października, ulicami od Nowego Światu do Krakowskiego Przedmieścia, orkiestra przeszła w jubileuszowym, dziesiątym Marszu Różowej Wstążki, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o raku piersi i zachęcanie kobiet do robienia regularnych badań profilaktycznych. Na marszu pojawiły się m.in. pani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Po przemarszu odbył się koncert Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego.

 

 

 

Złoty medal w 53. Międzynarodowych Mistrzostwach Europy Orkiestr Dętych 04-06.07.2008

 

W dniach 4-6 lipca orkiestra brała udział w 53. Międzynarodowych Mistrzostwach Orkiestr Dętych w miejscowości Rastede w Niemczech. Zespół zdobył złoty medal za koncert i srebrny za przemarsz. Został wyróżniony także dyrygent Mirosław Chilmanowicz.

 

 

 

I miejsce w XX Regionalnym Przeglądzie Orkiestr OSP 29.06.2008

 

Dnia 29 czerwca w Suwałkach kapela miała przyjemność wystąpić w XX Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, gdzie zajęła I miejsce. Nagrodę główną w postaci instrumentu muzycznego - trąbki odebrał kapelmistrz zespołu.

 

 

 

Grand Prix - I miejsce w XII Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych 15.06.2008

 

15 czerwca w Parku Czechowickim w Warszawie kapela zdobyła Grand Prix - I miejsce w XII Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych. Wyniki były bardzo miłym zaskoczeniem dla zespołu, a także dyrygenta Mirosława Chilmanowicza. Złoty puchar odbierali: Michał Cieślak i Ada Krawczyk.

 

 

 

Mikołajki w Maximusie 01.12.2007

 

1 grudnia, z okazji Mikołajek, zespół grał w Centrum Handlu Hurtowego - nadarzyńskim Maximusie. Marsz orkiestry po halach wzbudził żywe zainteresowanie zarówno wśród klientów, jak i sprzedawców. Warto wspomnieć, iż była to doskonała forma atrakcji przede wszystkim dla dzieci.

 

 

 

Wyjazd na Ukrainę 06-11.09.2007

 

Koncert dla Polaków na Ukrainie

7 września orkiestra Dęta OSP Nadarzyn, pod batuą Mirosława Chilmanowicza brała udział w uroczystym otwarciu X „Tygodnia Kultury Polskiej” na Rówieńszczyźnie.

 

 

 

Wyjazd do Włoch

 

W dniach 8-16 kwietnia 2007 byliśmy na festiwalu orkiestr dętych Flicorno d'Oro we włoskiej miejscowości Riva del Garda.

 

 

 

bottom of page