top of page
20200904_163231.jpg

02-10 września 2020rr.

Orkiestra wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Souchez w północnej Francji. Mieliśmy również możliwość odwiedzenia Cmentarza Żołnierzy Polskich poległych we Francji.

WOSP_basia_lutzner_mg_9257.jpg

12 stycznia 2020rr.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To są momenty, których się nie zapomina. Graliśmy, gramy i będziemy grali do końca świata i jeden dzień dłużej....

sisaket.jpg

22 grudnia 2019r.

Na Mistrzostwa Świata Thailand World Music Championships zdobyliśmy brązowy medal w konkurencji Marching Show Band - parada marszowa.
Pokazy musztry paradnej w naszym wykonaniu zostały docenione nagrodą Best General Effect - za wszechstronność zespołu i wyraz artystyczny

lgd.png

19. listopada 2019r.

Podpisaliśmy Umowę z Lokalną Grupą Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowicę na realizację zadania p.n. "Promocja obszaru LSR przez Orkiestrę OSP Nadarzyn”. Zadanie ma być zrealizowane w Gminie Nadarzyn. Celem projektu jest opracowanie i wydanie filmu promocyjnego również w wersji na CD wraz z zakupem instrumentów muzycznych, strojów oraz umundurowania dla OSP Nadarzyn.

stadion.jpg

5 października 2019r

Podczas Festiwalu Orkiestr Mundurowych, który odbył się na Stadionie Narodowym reprezentowaliśmy orkiestry Straży Pożarnych. Specjalnie przygotowany na tą imprezę układ choreograficzno-muzyczny spotkał się z żywiołowym przyjęciem przez ponad 20-tysięczną publiczność.

ostroda.jpg

11 maja 2019r

Na zaproszenie Komendy Państwowej  Straży Pożarnej w  Ostródzie zapewniliśmy oprawę muzyczna podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Ostródzie. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem Orkiestry w centrum miasta. Tego dnia nadano sztandar Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie oraz wręczono odznaczenia i medale najlepszym strażakom. Imprezę zakończył pokaz musztry paradnej.

centralne_dzien_srazaka.jpg
plakat_DGW_kwiecien.jpg

4 maja 2019r

Centralne obchody Dnia Strażaka w Warszawie. Jak co roku Orkiestra przygotowała oprawę muzyczną tej uroczystości prezentują jednocześnie program musztry paradnej oraz brała udział w defiladzie

14 kwietnia 2019r

Orkiestra z Nadarzyna gościła w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Bogactwo repertuarowe, różnorodność środków wyrazu artystycznego, imponująca ilość muzyków na scenie sprawiła, że publiczność została wprawiona w stan radości, euforii i ogromnej pozytywnej energii. Solowe partie werblistów, klarnecistki i trębacza w utworze Bolero M. Ravela przeniosły widownię w artystyczny świat muzyków Orkiestry. Program koncertu obejmował piosenki lat 20 tych, utwory musicalowe, popularne utwory muzyki polskiej i zagranicznej. Każdemu utworowi towarzyszyła prezentacja zdjęć lub filmów.

WOSP_2019.jpg

13 stycznia 2019r

Na początku była ciemność, zupełna ciemność… Potem pojawiły się zegary z różnej części świata i Jurek Owsiak.  Nastąpiło odliczanie: 3,2,1 – START! I przy Hymnie Bojowym Republiki w wykonaniu Orkiestry OSP Nadarzyn rozpoczęliśmy 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest jak co roku  pięknie – kolorowo, głośno i pozytywnie! Wszyscy z uśmiechami grają i bawią się z nami – bez focha! Jak co roku gramy również w Nadarzynie!!!!

Siema!!!

oman1.jpg
mistrzowie.jpg
Sylwia.jpg
mur.jpg

27 październik 2018r

W dniach 27.10 - 04.11.2018r braliśmy udział w festiwalu "Military Music: Oman and The World”. Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że mogliśmy dumnie reprezentować Polskę i Nadarzyn przed władzami Sułtanatu Omanu. 😊

Zapraszamy do obejrzenia jednego z koncertów. Materiał został zrealizowany i transmitowany w krajach Półwyspu Arabskiego przez  kanał telewizji "Oman TV General”.

1 październik 2018r

Tego dnia spontanicznie zebraliśmy się na lotnisku Chopina by przywitać naszą drużynę piłki siatkowej powracającą ze złotym medalem z Mistrzostw Świata. Zagraliśmy między innymi hymn polski, który ośpiewał tłum kibiców.

25 sierpnia 2018r

Prosto z Chin przyjechaliśmy do Nadarzyna aby zagrać i złożyć najlepsze życzenia Młodej Parze - Sylwii Jóźwiak - naszej wspaniałej klarnecistce i jej wybrankowi - Przemkowi Redlin. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia od całej Orkiestry i naszych licznych fanów. fot. Michał Kmieć.

12-23. sierpnia 2018r

W dniach 12-23.08 nasza orkiestra brała udział w China International Wind Music Festival in Dalian. W festiwalu brały udział wspaniałe orkiestry z Meksyku, Hiszpanii, Austrii i Węgier. Orkiestra zaprezentowała się w koncertach scenicznych w jednej z największych sal koncertowych w tej części Azji, w pokazie musztry paradnej oraz zagrała koncert na Murze Chińskim.

30 czerwca 2018r

Powszechnie wiadomo, że nasza Orkiestra jest wielką rodziną. 30 czerwca 2018 roku tą prawdziwą rodzinę założyło dwoje naszych muzyków: klarnecistka Marta i puzonista Mariusz. Państwo Hantulscy złożyli przysięgę małżeńską  w kościele w Nadarzynie, a my byliśmy naocznymi świadkami. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia od całej Orkiestry i naszych licznych fanów.

19 maja 2018r

19 maja w Mateczniku Mazowsza w Otrębusach, obchodziliśmy Jubileusz 20-lecia naszej Orkiestry. Podczas koncertu nie zabrakło chwil radości jak i wzruszeń.
Słowa podziękowań kierujemy naszemu niezastąpionemu Kapelmistrzowi, zaproszonym gościom oraz solistom, którzy swą piękną grą jak i śpiewem przy akompaniamencie orkiestry uświetnili nasz koncert. Gościem specjalnym był Zespół Vox z którym wykonaliśmy 2 utwory: "Szczęśliwej drogi już czas" oraz "Bananowy Song"
Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie i aplauz, który nieustannie nas rozgrzewa i daje siły na kolejne lata.

25 luty 2018r

W Nadarzyńskim Ośrodku Kultury zagraliśmy koncert dla naszych Mieszkańców. Gościem specjalnym był Dr. Issam El-Mallah - dyrektor Królewskiej Opery w Muskat. Po koncercie w szkole podstawowej zaprezentowaliśmy pokaz musztry paradnej,w układzie jaki został wykonany podczas Mistrzostw Świata a Tajlandii. Występy zostały bardzo gorąco przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność, a nasz  Gość potwierdził zaproszenie Orkiestry na wyjazd do Omanu.

17 luty 2018r

Oprawa muzyczna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie podczas uroczystości wprowadzenia OSP Moszna do KSRG. W wydarzeniu brały udział wszystkie jednostki powiatu pruszkowskiego.

60 lat Bartoszyc

W sobotę 10. lutego wieczorem zagraliśmy koncert dla naszej wspaniałej publiczności ze wspaniałych Bartoszyc. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie jesteśmy tag gorąco przyjmowani i do których z wielką radością wracamy.

Niepodległościowy Bal Karnawałowy

W sobotę 10. lutego w godzinach przedpołudniowych mieliśmy przyjemność zagrać dla najmłodszych słuchaczy podczas Niepodległościowego Balu Karnawałowego w szkole podstawowej w Ruścu.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej  Pomocy. Koncert połączony był z licytacją przedmiotów wystawionych na aukcje przez mieszkańców naszej Gminy.

6.01.2018 r. Orszak Trzech Króli

Jak co roku pierwszym występem jest udział w Orszaku Trzech Króli organizowanym w Nadarzynie.

Graliśmy najbardziej znane polskie kolędy.

Orkiestra OSP Nadarzyn zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji Street Parade

oraz trzecie miejsce w konkurencji MUSZTRA PARADNA

podczas Mistrzostw Świata 2017 odbywających się w Sisaket w Tajlandii

W dniu 08.12.2017r odszedł od nas Janusz Grzyb - Wójt Gminy Nadarzyn - założyciel naszej Orkiestry, nasz mentor, największy przyjaciel i wierny słuchacz. Zawsze potrafił docenić naszą ciężką pracę podczas niezliczonych prób, a także wszystkie sukcesy. To jemu dedykowaliśmy zdobyte nagrody i wyróżnienia. Wspólnie spędziliśmy ostatnie 20 lat. Będzie nam Go bardzo brakowało...

Festiwal w Katalonii

W dniach 15-22 września wystąpiliśmy na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr "Golden Sardana" w Hiszpanii
Udało nam się wywalczyć I nagrodę w kategorii orkiestrowa musztra artystyczna,
Zdobyliśmy również najwyższe wyróżnienie w kategorii koncertu, a także doceniono nas wyróżnieniem za najlepszą interpretację sardan (tradycyjnej muzyki katalońskiej)

XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP

W dniach 16-18 czerwca w Częstochowie odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. W finałowym spotkaniu brało udział 18 najlepszych orkiestry strażackich wyłonionych podczas eliminacji spośród około ośmiuset z całego kraju. Pierwsza konkurencja składała się z zaprezentowania trzech utworów na scenie Filharmonii Częstochowskiej oraz przemarszu. Drugiego dnia Orkiestry prezentowały pokazy musztry paradnej. Poziom festiwalu był bardzo wysoki o czym mówili zarówno jurorzy, wykonawcy jak i zgromadzona publiczność. Orkiestra Nadarzyn - laureat festiwalu sprzed czterech i ośmiu lat w tym roku ponownie zdobyła pierwsze miejsce w obu konkurencjach. W tym miejscu chcielibyśmy pogratulować wszystkim Orkiestrom biorącym udział w Festiwalu - byliście na prawdę świetni.

Dni Konstancina

Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania pokazu musztry paradnej, przemarszu oraz koncertu do Konstancina. Tegoroczne Dni Konstancina które odbyły się 10 i 11 czerwca były wyjątkowe, ponieważ Konstancin świętuje 120-lecie powstania, a uzdrowisko obchodzi 100-lecie istnienia.

Dni Konstancina

Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania pokazu musztry paradnej, przemarszu oraz koncertu do Konstancina. Tegoroczne Dni Konstancina które odbyły się 10 i 11 czerwca były wyjątkowe, ponieważ Konstancin świętuje 120-lecie powstania, a uzdrowisko obchodzi 100-lecie istnienia.

Order I Klasy Krzyż Wielki Ordery  Św. Stanisława.

7 maja 2017r.  w Bazylice św. Krzyża w Warszawie odbyła się uroczystość Inwestytury Orderu św. Stanisława, który nadała naszej Orkiestrze Wielka Narodowa Kapituła Świętego Stanisława w Polsce.  Order został ustanowiony 7 maja 1765 przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W klasie I Orderu honorowane są wyjątkowe osiągnięcia, zarówno organizacji jak i osób indywidualnych.

6 maja 2017r. Plac J. Piłsudskiego w Warszawie

Centralne obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz promocją oficerską odbyły się 6 maja na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprawa muzyczna całej uroczystości, pokaz musztry paradnej oraz koncert w Parku Saskim - Orkiestra Nadarzyn.

Floriany 2017

W dniu 4 maja 2017r w Mateczniku Mazowsze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Floriany 2017. W dniu święta strażaków zapewniliśmy oprawę muzyczną tej uroczystości.

Koncert w Klubie DGW w Warszawie

19 marca  2017r zagraliśmy koncert w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa

Licznie zgromadzeni widzowie mogli usłyszeć standardy muzyki filmowej, słynne polskie przeboje oraz utwory biesiadne. W koncercie udział wzięli znakomici soliści: wokalistki: Anna Judycka oraz Anna Nadwodna, instrumentaliści: Monika Szczepańska – sakshorn, Dorota Szczepańska – saksofon altowy, Klaudia Kapica – wykonująca utwór na maszynie do pisania oraz trio wykonujące utwór za pomocą papierów ściernych: Magda Trela, Kuba Myśliwy i Jarek Walewski. Gościem specjalnym koncertu był jeden z czołowych polskich puzonistów Andrzej Ręka

Pamięci Piotra Niciewicza

Spadają z pięciolinii,

łzą rozmyte –

Czarne nuty smutku,

nieczytelne, rozedrgane…..

 

Dźwiękom nadają dziwny ton.

Mocnym akordem w ciszy

dzwon zabrzmiał nagle.

Za wcześnie zaczął  bić!

 

Trąbki głos – niesie żal…

I jeszcze salwy grzmot i róży kwiat

i świecy migocącej blask….

Za wcześnie…….

 

Los partyturę życia napisał.

Został cichy modlitwy szept, pamięć

i nadzieja, że koncert ten

TU nie kończy się…..

 

Po drugiej stronie ostatniej karty nut

jest nowy akord,

który TAM  już grasz……

Żegnaj Piotrze….

 

Wiersz ten poświęcam Twej pamięci.

Spoczywaj w pokoju.

 

Elżbieta OKLESIŃSKA  Kraśnik 16 stycznia 2017 r.

Obchody Święta Niepodległości

W tym roku zostaliśmy zaproszeni do Witoszowa Dolnego, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie w hali sportowej zaprezentowaliśmy najnowsze utwory

z repertuaru Orkiestry. Nie zabrakło również muzyki legionów oraz naszej polskiej biesiady. W Witoszowie zostaliśmy przyjęci z wielkim entuzjazmem licznie zgromadzonej publiczności. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Eliminacje do Mistrzostw Polski

Nasi muzycy zdobyli maksymalną punktację w XXIV Regionalnym Przeglądzie Orkiestr OSP w Ciechocinku. Zwycięstwem w regionalnych eliminacjach zakwalifikowali się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP.
Orkiestra dęta z Nadarzyna zajęła ex aequo 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej!!! Muzycy zdobyli najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach: pokazie musztry paradnej, przemarszu oraz programie koncertowym.
Do etapów regionalnych zakwalifikowały się 52 z pośród 800 orkiestr OSP z całej Polski. Zwycięstwo zapewnia Nam udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych i szansę na zdobycie tytułu Mistrza Polski Orkiestr OSP.

III Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych - 26 czerwca 2016

Już po raz trzeci zostaliśmy zaproszeni do występu podczas Festiwalu Orkiestr Wojskowych, który odbywa się w Warszawie. Kulminacyjnym punktem festiwalu był Koncert Galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. Przy ul. Łazienkowskiej zaprezentowali się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy wielokrotnie brali udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie. Tegorocznymi uczestnikami wydarzenia były orkiestry wojskowe z Niemiec, Austrii i Czech.

XXIV Regionalny Przegląd Orkiestr OSP - 28 maja 2016

W tym roku wzieliśmy udział w Regionalnym Przeglądzie Orkiestr OSP w Ciechocinku. Oprócz obowiązkowych konkurencji - gry w przemarszu, pokazie musztry paradnej oraz koncercie, nasza Orkiestra zagrała koncert z okazji 95-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Jubileuszu Ciechocinka. Dziękujemy za współną zabawę koleżankom i kolegom z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krasocina.

Petersburski Music Show

Tym razem nasze nagranie w telewizji skierowane było do najmłodszych. Orkiestra z Nadarzyna została zaproszona do występu w popularnym programie "Petersburski Music Show" Jak zwykle nie zabrakło wspaniałej zabawy a także odrobinki tremy...

Koncert w Klubie DGW - 20 marca 2016r

 

W niedzielę 20 marca punktualnie ogodzinie 16:00 rozpoczął się specjalnie przygotowany dla naszych najblizszych oraz wszystkich fanów Orkiestry wiosenny koncert organizowany przez Dowództwo Garnizonu Warszawa.

Przy pełnej widowni zaprezentowaliśmy najbardziej popularne utwory z naszego najnowszego repertuaru. Oprócz popularnych utworów instrumentalnych, które grała Orkiestra zaprezentowały się nasze trzy solistki: Ania Judycka w "Piosence o Okularnikach" i standardzie "' S Wanderful" oraz Dorota i Monika Szczepańska w utworze "Być Kobietą".

Festiwal w Castellon de la Plana (Hiszpania)

 

W dniach 01-08 marca na zaproszenie władz miasta Castellon de la Plana nasza Orkiestra wzięła udział w tygodniowych obchodach Święta Magdaleny
Zaprezentowaliśmy się podczas trzech dużych koncertów, w przemarszach oraz pokazach musztry paradnej.

 

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Nadarzyn

 

21 lutego 2016r odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze podczas którego podsumowaliśmy ostatnie 5 lat działalnosci OSP oraz zapoznaliśmy się z najbliższymi planami. Zarząd otrzymał absolutorium i w spokojnej atmosferze dokonaliśmy wyboru władz na następną kadencję.

W tym roku obchodzimy 110-lecie naszej jednostki, a Orkiestra wkracza w wiek pełnoletności. Planów mamy bardzo dużo tak więc nudzić się napewno nie będziemy.

Reportaż w RDC

– To taka sfera mojego życia, od której nie wyobrażam sobie odejść. Kiedy przychodzę na próbę, najważniejsi są dla mnie zawsze ludzie. Mam tam przyjaciół i wiem, że w każdej chwili mogę na nich liczyć. Myślę, że to jest najważniejsze. Orkiestra w Nadarzynie stała się dla mnie drugą rodziną – mówiła w „Magazynie regionalnym” Klaudia Kapica – członkini orkiestry OSP w Nadarzynie. Gościem audycji była również grająca w zespole Sylwia Jóźwiak.

 

Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy

Jak co roku gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Ten finał był rekordowy: podczas naszego koncertu na aukcji w NOK najwyższą cenę uzyskał nowy kalendarz Orkiestry,a Kasia Pasierbek zebrała jako wolontariuszka największą sumę - ponad 4.300 złotych.

SIEMA!!!!!

Orszak Trzech Króli 06.01.2016r

Już po raz drugi przez Nadarzyn przeszedł wilobarwny Orszak Trzech Króli.

Oczywiście towarzyszyły mu kolędy, które grała nasza Orkiestra.

Pomimo przeszywającego zimna i zamarzających instrumentów atmosfera

była gorąca.

 

bottom of page